Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

راهنمای کامل و صفر تا صد خرید میلگرد آلیاژی

همانطور که حتما می دانید میلگردهای موجود در بازار به دو دسته میلگرد و میلگرد ساده تقسیم می شوند که از نظر مشخصات با یکدیگر تفاوت دارند. در تعریف میلگرد ساده می توان گفت به میلگردی که پایه نداشته باشد میلگرد ساده می گویند. آرمیچرهای ساده سطحی صاف دارند و با نماد قطر Ø نشان داده می شوند.استاندارد میلگرد ساده
ناب مدنی; همانطور که در جدول زیر نشان داده شده است، میلگرد بدون آج یا ساده با استاندارد قدیم میلگردA1 و در استاندارد جدید میلگرد ساده 240 نامیده می شود. این نوع میلگرد در قطرهای 6 تا 200 میلی متر تولید می شود قطر ذکر شده در دیتا شیت این محصول قطر اسمی آن می باشد

انواع میلگرد ساده بر اساس درجه و کاربرد:
خرید میلگردMo40در گروه فولادهای عملیات حرارتی قرار می گیرد. در برخی موارد تقریباً 0.2% نیکل در این محصول برای رفع شکنندگی ناشی از کروم استفاده شده است. این میلگرد چکش خواری، هدایت حرارتی و دوام بالایی دارد. از میلگردMo40 در شاتون، پینیون، فرمان و پیچ های مقاوم استفاده می شود. همچنین از میلگرد ترانس در سازه هایی استفاده می شود که نمای پایانی کار اهمیت زیادی دارد.

میلگرد70cr2به عنوان فولاد فنری طبقه بندی می شود و دارای مقاومت در برابر سایش و ضربه بالا می باشد، کاربرد وسیعی دارد و در صنعت با نام 1.2007 شناخته می شود. این نوع فولاد آلیاژی دارای عناصر مختلفی است که عبارتند از: "0.62 کروم، 0.25٪سیلیکون، 0.82٪منگنز، 0.67٪کربن". فولادفنری 70Cr2 که به آن فولاد سنگ شکن نیز می گویند، در صنایعی مانند تولید گلوله های مربوط به یاتاقان، در صنعت مس به عنوان سنگ شکن و ... کاربرد دارد. خرید میلگرد ST52

خرید میلگردST52یکی دیگر از میلگردها است. این میلگرد حاوی مقادیر قابل توجهی عناصر سیلیکون و منگنز و همچنین خاصیت ارتجاعی بالایی است که در برابر پیچش و خمش و حمل بار رفتار خوبی از خود نشان می دهد.

میلگردST52 با عنوان کامل ST52-3N عرضه می شود که حرف N از کلمه normalized گرفته شده است.

میلگردST52 حاوی حدود 0.2 درصد کربن، 0.55 درصد سیلیکون و 1.6 درصد منگنز است که مقاومت خمشی و خاصیت کشسانی خود را مدیون عنصر منگنز است.

خرید میلگردCk45یکی از فولادهای مورد استفاده با حرارت است که در استاندارد DIN آلمان به 1191/1 و در استانداردSAE انجمن مهندسین خودرو 1045 معروف است. این فولاد در دسته فولادهای کم کربن قرار دارد. فولاد 1.1191 یکی از پرکاربردترین فولادهای امروزی است که در بازار ایران به وفور یافت می شود. فولاد 1.1191 در برابر آب و روغن مقاوم بوده و به دلیل نداشتن کروم در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است. این فلز را می توان یکی از متداول ترین و در دسترس ترین فلزات موجود در بازار نامید. فولاد 1.1191 به دلیل خواص مکانیکی خوب و هزینه بالا، مطالعات و آزمایشاتی انجام شده است و فولاد Ck45 نیز برای مصارف کشاورزی کاربرد دارد. در این تحقیق این فولاد نتایج و مقاومت خوبی در برابر سایش به ثبت رساند.

خرید میلگردSt37در دو جزء ورق و میلگرد موجود می باشد که به آهن نیز معروف است. دلیل این نامگذاری کمترین مقدار آلیاژ به کار رفته در این فولاد است. میلگردSt37 در خانواده فولاد ساختمانی قرار می گیرد و با نام های میلگرد آهنی و ورق آهنی را می توانید در فولادکاران پیدا کنید. فولاد St37 رایج ترین و پرمصرف ترین نوع فولاد تولید شده در ایران است.

میلگرد در فولاد
میلگرد آلیاژیفولادییا فولادی ضد زنگ در زیر گروه فولاد آلیاژی قرار می گیرد. در واقع عنصر کاربردی در این محصول کروم و نیکل است. این نوع میلگردها شباهت زیادی به میلگردهای سازه ای دارند اما جنس و کاربرد آنها متفاوت است. از جمله موارد استفاده و کاربرد میلگرد می توان به محور لوله فولادی اشاره کرد. صنایع غذایی از دیگر کاربردهای این میلگرد می باشد. از این محصول به عنوان میکسر نیز استفاده می شود. از این میلگردهای مرغوب در تولید انواع نفت و در تولید نفت، گاز و پتروشیمی استفاده می شود.

عوامل موثر بر قیمت میلگرد
با توجه به اهمیت میلگرد در صنعت ساختمان و عملکرد مفید آن در این زمینه، قیمت میلگرد دائما در حال تغییر است. به عبارت دیگر قیمت در طول سال روند صعودی و نزولی دارد و ثباتی ندارد. عوامل متعددی بر این نوسان قیمت میلگرد تأثیر می گذارد. برخی از این موارد عبارتند از:

نرخ تبدیل دلار و ارز
نرخ دلار و ارز از جمله عوامل موثر بر قیمت میلگرد است که با توجه به حضور ایران در فهرست کشورهای صادرکننده میلگرد و محاسبه تمام قیمت ها به دلار، نوسانات دلار در بازار داخلی بیش از حد به طور مستقیم بر قیمت تاثیر می گذارد. از این عامل ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

شاخص سهام
شاخص بورس صنعتی نشانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های فعال در بخش صنعتی داخلی است. این شاخص بر اساس عملکرد هر یک از این صنایع است. بنابراین، با نوسانات قیمت سهام شرکت های تولید میلگرد، قیمت ها نیز تغییر می کند.

هزینهی حمل و نقل
تعرفه های هزینه حمل و نقل با قیمت نفت و سوخت بین المللی مرتبط است. از سوی دیگر این تعرفه درصدی از قیمت محصولات فولادی داخلی در نظر گرفته می شود. بنابراین این عامل در تعیین قیمت محصولات فولادی مانند میلگرد نیز نقش دارد.

هزینه مواد اولیه برای میلگرد
میلگردیکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی در صنعت است و از نورد در فولاد تولید می شود. قیمت فولاد و در نهایت قیمت میلگرد نیز متاثر از نوسان هزینه های فولاد، ضایعات و سایر مواد مورد نیاز برای تولید فولاد و نوسان قیمت هر یک از این مواد اولیه است.

مشخصات مکانیکی
مقاومت کششی میلگرد ساده یا ساده حدود 360 نیوتن بر میلی متر مربع و استحکام تسلیم آن 240 نیوتن بر میلی متر مربع است. از نظر سختی، بدون پا دوباره در رده نرم قرار می گیرد

کاربردهای میلگرد ساده
بر اساس مبحث 9 مقررات ملی ساختمان، میلگرد ساده فقط به عنوان پیچ برای اعضای سازه ای بتن آرمه قابل استفاده است و استفاده از آن در جاهای دیگر غیر از انواع پیچ های ساختمانی ممنوع است. در برخی موارد نیز به نظر می رسد که از این نوع میلگرد به عنوان میلگرد حرارتیدر ساختمان ها استفاده می شود که نادرست است. استفاده از میلگرد بدون آج به عنوان تقویت حرارتی ممنوع است بسیاری بر این باورند که از این نوع میلگرد می توان به عنوان تقویت کننده حرارتی استفاده کرد زیرا نقش ساختاری آرماتور حرارتی را ایفا نمی کند. وجود پله برای چسباندن بتن و آرماتور حرارتی و عدم ایجاد ترک فشاری ضروری است.

مراحل ساده تولید میلگرد
برای تولید این میلگرد ابتدا شمش ها را با استفاده از جک های هیدرولیک در کوره ای با دمای 1100 درجه سانتیگراد ردیف می کنند و زمانی که شمش ها در کوره قرار می گیرند توسط جریان های گردابی زیاد برای نورد آماده می شوند. پس از رسیدن دما به دمای مورد نظر به خط تولید رول ارسال می شود سپس شمش های پخته شده قرار می گیرند و به مرحله بعد هدایت می شوند

مرحله خشن باعث کاهش قطر شمش ها و افزایش طول آنها در سه مرحله می شود. این میلگردها پس از مرحله سفت کاری به مرحله خام متری می روند تا میلگردهای تولید شده را بدون عبور از مرحله استند (که برای دنده شدن میلگرد استفاده می شود) به طول مشخص برش دهند. میلگردهای تولید شده بر اساس استانداردهایISIRI ایران در زیر گیوتین بسته بندی برش داده شده و در مرحله آخر به صورت باندل بسته بندی می شوند.
Sign In or Register to comment.